Утре со почеток во 20 часот во Театар “Ј.К.Х Џинот” велешката публика ќе ужива во концертот “New era” на маестралниот Никола Мицевски. Придружуван од 40тина врвни музичари и хористки на сцена. Специјални гости на концертот ќе бидат Дамјан Пејчиноски и хорот “Св.Кирил и Методиј” – Велес, под диригентската палка на Веселинка Маџарова.

Билетите се во продажба на билетара во Театар “Ј.Х.К. Џинот”, а средствата од продажбата ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *