Утрото студено. Во текот на денот во најголемиот дел од земјата ќе преовладува сончево време со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува.

Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -3, а максималната ќе достигне и до 12 степени. Дневните температури ќе бидат во пораст, особено за време на викендот и во почетокот на новата седмица.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *