Калиопи ги најави престојните концерти за октомври и ноември, но најави  и ново музичко парче. Таа на социјалните мрежи објави краток тизер за новиот сингл „Кад осване“  кој наскоро треба да излезе во етерот. И овој сингл е снимен на српско-хрватски јазик и е наменет за регионалната публика. Овој месец таа има закажано 4 концерти во БиХ и тоа во: Сараево, Бијелина, Грачаница и Зеница. А во ноември ќе одржи голем концерт во Белград.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *