Spotfy Wrapped, како и секоја година, откри кои се најслушаните изведувачи на популарната платформа за стриминг музика. На врвот е мегапопуларната поп ѕвезда Тејлор Свифт, која собра 26 милијарди слушања на платформата од први јануари. Свифт успеа да го симне од тронот Бед Бани, кој три години по ред доминираше како најстримуван уметник. Порториканскиот рапер годинава се најде на второто место.По нив следуваат двајца канадски уметници, The Weeknd и Дрејк, а на 5-то место е мексиканскиот пејач Песо Плума.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *