Прв пат беше прикажан во 2004 година, но и денес го гледаат милиони гледачи секоја година, особено во пресрет на Велигден. Контроверзниот филм за последните 12 часа од животот на Исус Христос „The Passion“. Филмот е снимен со 30 милиони долари. Со овој филм се поврзуваат и бројни необични приказни кои се случиле за време на снимањето. Во филмот се зборува на арамејски, хебрејски и латински, а имаше три номинации за Оскар. Најавено е и снимањето на второто продолжение на овој филм, под називот. но деталите сè уште се држат во тајност и сè уште не се знае кога треба да биде премиерата на овој филм.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *