Најголемите имиња во музичката индустрија дојдоа во Лас Вегас во на доделувањето на музичките награди „Билборд“ (Billboard Music Awards) за да ги прослават уметниците кои доминираа на топ-листите во текот на изминатата година.Најнаградуваните музичари беа отсутни, но Дрејк и Доџа Кет прославија и за нив, а најавувачите заборавија најважната категорија односно топ женски изведувач која подоцна беше и доделена на  Рок принцезата Оливија Родриго беше најголемиот победник на вечерта со седум статуетки. Најнаградуваните музичари беа и The Weeknd. Kanye West I Justin Bieber

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *