Една од најпопуларните социјални мрежи ТикТок има милијарди корисници, а сега открија кое видео објавено на оваа платформа е најгледано во 2023 година.

Според најавата на ТикТок насловена Година на ТикТок 2023 година, најдоброто видео на годината беше на шминкерката Nyadollie, која се снимаше како ја изведува својата едноставна рутина за шминкање на 8 март. Видеото собра 504,1 милиони прегледи, над 35 милиони лајкови и е споделено 1,8 милиони пати.

@dollievision

Makeup 💗✨ #melanin #fypageシ #fyp #blacktiktok #makeup #darkskin #fypシ #makeupvideos #makeupvideos #makeuptutorial

♬ Just the Two of Us – Grover Washington, Jr.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *