18-годишниот македонски тенисер Калин Ивановски претходно беше на 1.404 место, а на АТП листата која е објавена денеска, тој е на 1.070 позиција.
Настапите на Калин Ивановски ветуваат дека тој ќе бележи значителен напредок во годините кои доаѓаат.
На врвот на АТП листата е Данил Медведев, а по него следуваат Зверев, Надал, Алкараз, Циципас, Ѓоковиќ, Руд, Рубљев и Хуркач.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *