Калин Ивановски најдобриот македонски тенисер го освои ИТФ Фјучерс турнирот на грчкиот остров Крит, откако во финалето го совлада Романецот Себастијан Гима со 2-0 во сетови.

Ивановски (746. АТП листа) прикажа одличен тенис во финалето и на романскиот противник, рангиран на 518 место на АТП, му препушти по еден гем во двата сета (6-1, 6-1).

ИТФ Фјучерсот во Ираклион се играше на тврда подлога за награден фонд од 15.000 долари.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *