Редок примерок на автомобил Порше кое го возеше трагично загинатата холивудска ѕвезда Пол Вокер од филмскиот серијал „Брзи и бесни“излегува на аукција. Според аукциската куќа Поршето на Пол Вокер на аукцијата најверојатно ќе достигне цена од повеќе од 1 милион долари.Инаку, станува збор за „Porsche Carrera RS 2.7“ од 1973 година, произведен во само 1.580 примероци. За Поршето трагично загинатиот Вокер зборуваше за време на гостувањето кај Џеј Лено во 2011 година.Пол Вокер инаку, Поршето го купил на невидено преку интернет.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *