Лизо, Блекпинк, Џек Харлоу и Манескин се додадени на листата на изведувачи кои треба да излезат на сцената на MTV Video Music Awards во 2022 година. Лизо ќе ја отсвири нејзината специјална песна „2 Be Loved“; Blackpink ќе го има дебитантскиот настап во САД на „Pink Venom“ додека  Харлоу ќе настапи со  минатогодишната соработка на Лил Нас. Италијанските евровизиски рокери Манескин ќе настапат со „Супермодел“.

Овогодинешните VMA се одржуваат во недела, 28 август во Њуарк, Prudential Center во Њу Џерси. Меѓу другите номинирани се Кендрик Ламар, Лил Нас Икс, Харлоу, Доја Кат, Хари Стајлс, Били Ајлиш и Дрејк.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *