Дејан Митров и Владимир Егоров од Боречкиот Клуб Балканец ќе настапат на Евроспкото првенство кое ќе се одржи од 12 до 18 Февруари во Букуреш Романија заедно со тренерот и селектор Бобан Данов.

Македонија на Европското првенство во борење за сениори (12-18 февруари) во Букурешт, Романија, ќе настапи со 9 борачи – 8 во машка конкуренција слободен стил и 1 борачка.

На ЕП нашата земја ќе ја претставуваат :

61 кг Владимир Егоров
65 кг Бесир Алили
70 кг Фати Вејсели
74 кг Расул Шапиев
79 кг Дејан Митров
86 кг Ахмад Магомедов
92 кг Реџеп Хајдари
97 кг Магомедгаџи Нуров

Жени
53 кг Вероника Рјабоволова

Жените ги почнуваат борбите во среда, а мажите во петок.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *