Продолжува фантастичната серија на македонскиот центарфор и веќе ја потврди најдобрата сезона во кариерата. Бојан Миовски го запиша 11-от гол во шкотскиот шампионат, лидерот на табелата му бега со само три гола.Сега има вкупно 18 гола на сите натпреварувања, но на 33 меча и на три месеци до крајот на сезоната.Нашиот напаѓач реализираше од пенал во 31-ва минута од мечот против Данди кој Абердин не успеа да го добие и одигра 1:1.Лани оваа бројка му стоеше на крајот на сезоната на вкупно 42 настапи.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *