Македонската фудбалска репрезентација се најде на 65. Место на најновата рангл-листа на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објабвена денес.

На врвот е Бразил, пред светскиот шампион Аргентина и финалистот од Мундијалот 2022, репрезентацијата на Франција.

Белгија падна на четвртото место, а во Топ 10 се и: Англија, Холандија, Хрватска, Италија, Португалија и Шпанија.

Покрај Англија и Италија, од противниците на македонската репрезентација во квалификациите за ЕП 2024, Украина котира на 26-та позиција, додека Малта е на 167-то место.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *