Мајли Сајрус претстави нова песна и спот во соработка со Фарел Вилијамс наречен „Doctor (Work It Out)“, а по објавата сите предвидуваат успехот на новата песна може да го надмине и хитот „Flowers“.

Откако неодамна ѝ беше доделена првата Греми за нејзиниот хит „Flowers“, кој се најде на врвот на топ листите, Мајли Сајрус ја претстави песната што всушност е напишана во 2012 година.

Зборувајќи за „Apple Music 1“, Мајли и Фарел открија зошто толку долго чекале да ја објават.

Песната „Doctor“ првпат беше најавена на ревијата за машка облека на Луј Витон есен-зима 2024 година, иако обожавателите за првпат ја слушнаа оригиналната верзија на песната кога протече во 2017 година.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *