Со доаѓањето на летото доаѓаат и летните хитови а од најновите музички новитети латиноамериканецот Малума на неговиот официјален инстаграм профил ја најави неговата нова песна со наслов „Coco Loco“ насловотal на новата песна е инспириран од  најпопуларниот коктел во Колумбија КоКО Локо . Новиот сингл на најпопуларниот светски латиноамериканец Малума е четврти по ред во оваа 2023 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *