Втората соло турнеја на Хари Стајлс, неодамна заврши со емотивно финално шоу во Италија. Секоја вечер низ 173 настапи, тој охрабруваше над 5,04 милиони обожаватели ширум светот. Во меѓувреме, дел од приходите од тие концерти им беа од корист на добротворните организации .За време од почетокот на „Love on Tour“ во септември 2021 година, Стајлс собра и донираше повеќе од 6,5 милиони долари на локални добротворни организации ширум светот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *