Се објави листата на филмови и серии најпребарувани на Гугл во 2023 година. А станува збор за следниве филмови и серии. Фантастичната комедија во режија на Грета Гервиг беше најуспешниот филм на годината, па затоа и не чуди што се најде на самиот врв на листата. Филмот ги истражува темите на идентитетот, женската автономија и општествените очекувања. Серија која иста така стекна голема популарност е и Wednesday. И драмската серија Џини и Џорџија, која ги следи животите на триесетгодишната Џорџија и нејзината петнаесетгодишна ќерка Џини. доби голем број позитивни критики и успешно се пласираше меѓу десетте најгледани серии на Нетфликс.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *