На 18 мај во Скопје ќе се одржи четвртото издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“. Трите фестивалски вечери ќе се случуваат на малата сцена во Македонската филхармонија и во Младинскиот културен центар.  Се предвидуваат најквалитетна и најразновидна програма досега и неколку промоции на нови музички изданија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *