Илон Маск спроведе анкета на „Твитер“ за тоа дали треба да поднесе оставка од функцијата извршен директор на платформата, и резултатот е сепак да. Милијардерот уште еднаш се обидува да ја препушти одговорноста,  спроведувајќи анкета со прашање за корисниците дали треба да се повлече од челната функцијата. Очигледно препуштањето на важни деловни одлуки на онлајн анкета е знак на паметен бизнисмен, според некои медиуми. Кога ја објави анкетата, Маск им порача на корисниците дека ќе ја почитува нивната одлука.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *