Калвин Харис, Џастин Тимберлејк, Халси и Фарел Вилијамс директно се искачија на врвот на официјалната табела за трендови со Stay With Me. Состанокот на суперѕвездите се покажува како најголемиот пробив хит од новиот рекорд на Калвин Funk  Bounces – , кој содржи и соработки со Дуа Липа, Чарли Пут и Нормани. Песната инспирирана од фанк моментално е на голема нагорна линија на Официјалната табела за синглови, досега се искачи на 13-то место во ОК, но веќе од наредната недела недела се очекува да влезе во Топ 10 хитови во Велика Британија

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *