Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски дојде до својот трет трофеј во кариерата. По трофеите во Хеаклон (Грција) и Монастир (Турција), Ивановски денеска го освои трофејот во Мадрид.
Тој во финалето на ИТФ фјучерсот во Мадрид вреден 15.000 долари во два сета го победи Британецот Марк Вајтхаус, и тоа со 6-4 и 6-2.
До овој трофеј Ивановски стигна со само еден загубен сет.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *