Дејли Мејл објави кои се најсреќните хороскопски знаци кога станува збор за игри на среќа. На прво место се Рибите кои во текот на минатата година на лотарија освоија повеќе добивки од кој било друг знак.

Родените помеѓу 19 февруари и 20 март освоиле 11,6 отсто од сите добивки на лотарија. Веднаш зад Рибите се Близнаците, а играчите на овој хороскопски знак освоиле 9,9 отсто од добивките, а еден отсто помалку се Девиците со 8,9 отсто и Водолиите со 8,5 отсто.

Најнесреќниот хороскопски знак е Стрелец бидејќи само шест отсто од неговите членови добиле џекпот на лотаријата.

Табела со хороскопски знаци и процент на победници во вкупниот број на добитници:

– Риба 11,6%

– Близнаци 9,9%

– Девица 8,9%

– Водолија 8,5%

– Шкорпија 8,5%

– Бик 8,5 %

– Рак 8,2%

– Лав 7,7%

– Вага 7,7%

– Јарец 7,7%

– Овен 7,5%

– Стрелец 6%

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *