Мараја Кери се прогласи за кралица на Божиќ благодарение на еден глобално популарен сингл.  Нејзиното владеење нема да заврши уште долго. Го означуваат почетокот на сезоната на празници, а радиобрановите се преплавени со нејзиниот класичен „Сè што сакам за Божиќ си ти“. Таа е една од ретките божиќни поп песни кои станаа вистински божиќен стандард во последните 30 години. All I Want for Christmas Is You е еден од најпродаваните синглови на сите времиња. Песната се искачи на третото место на листите на албуми на Билборд и продаде повеќе од 15 милиони копии, станувајќи еден од најпродавани божиќни албуми на сите времиња. Мараја Кери се прогласи за кралица на Божиќ благодарение на еден глобално популарен сингл, а судејќи според популарноста на песната, нејзиното владеење нема да заврши уште долго.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *