Добра вест за љубителите на кафе: кофеинот и зеленилото сè уште може да се комбинираат во една шолја. А сега зеленчукот влегува во царството на уште еден пијалок – кафето. Нормално сега не ви се веруваа за оваа комбинација………… Оваа неочекувана мешавина е дизајнирана во Австралија, додека научниците се воделе само од најдобрите намери. Ако ви е тешко да замислите кафе од брокула, можете да започнете со други опции. Брокулата во прав е дефинитивно здрава – и може да биде интересна состојка во истото смути, како додаток во житарките или пирето од авокадо.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *