„Њујорк тајмс“ пишува дека Тејлор е една од најмоќните креативни сили во музичката индустрија денес и нагласува дека „Midnights“ веројатно ќе биде еден од најпродаваните албуми во годината.
Факт е дека само еден час по објавувањето на албумот „Midnights“ (точно на полноќ по американско време), најугледните светски медиуми како „Њујорк тајмс“, „Вашингтон пост“ или „Гардијан“ пишуваат за албумот, кој го нарекуваат „нејзиниот најмрачен и најкриптичен албум до сега“.
„Њујорк тајмс“ пишува дека Тејлор е една од најмоќните креативни сили во музичката индустрија денес и нагласува дека „Midnights“ веројатно ќе биде еден од најпродаваните албуми во годината. Со неверојатно детално испланирана маркетиншкаа стратегија, Свифт од албумот направи хит дури неколку месеци пред да биде објавен.

„Midnights“, 32-годишната пејачка го објави како „приказна за 13 непроспиени ноќи расфрлани низ целиот нејзин живот“. Бројот 13 не е случаен. Имено, Тејлор со години во својата работа го истакнува бројот 13 како нејзин омилен број, кој за неа има посебно значење. Таа бројка се провлекува низ речиси сите нејзини албуми, па на фановите им даде и важна трага што очекуваат подоцна да ја откријат и дополнително значење и смислата во плановите на пејачката.

https://www.instagram.com/p/Cj9Yy52MKjD/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

 

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *