Овој викенд Штип ќе живее во духот на детската музика со богата програма во НУЦК “Ацо Шопов”  посветена за најмалите. Вечерва по 25 години пауза се враќа штипскиот детски фестивал “Весело штурче” а на 1 октомври започнува 10-тото јубилејно издание на театарскиот фестивал за деца и млади “Малиот принц”. Директорот на НУЦК “Ацо Шопов” , Горан Трајков со најава за богата програма која исто така се очекува за октомври. Многу изненадувања за најмалите, а потоа големи подготовки за Макфест.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *