Колумбиската пејачка Шакира нема да настапи на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал во Катар. Според Marca, 45-годишната Шакира решила да го откаже настапот неколку дена пред почетокот на турнирот поради критиките кон Катар по прашањето за човекови права.

Во недела почнива Светското фудбалско првенство а На церемонијата на отворањето на во Катар закажано за недела на 20 ноември во 15 часот по македонско време, нема да настапи ниту Шакира.По официјалното „не“ на Дуа Липа (и Род Стјуарт) следува и одбивањето на колумбиската поп ѕвезда. Значи, нема да настапи Шакира, таа која беше заштитно лице на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година, кога ги натера обожавателите (и другите) да танцуваат низ целата планета со нејзината Вака Вака. 45-годишната Шакира решила да го откаже настапот неколку дена пред почетокот на турнирот поради критиките кон Катар по прашањето за човекови права.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *