„House Of The Dragon“ беше премиерно прикажан во неделата на HBO, а приквелот на „Game of Thrones“ предизвика силна реакција на социјалните мрежи од расплаканите обожаватели кои беа возбудени што конечно ќе го видат долгоочекуваниот спин-оф.

Твитер „експлодира“ откако премиерната епизода насловена „Потомци на змејот“ ги претстави сценографијата и главните ликови на серијата која е сместена 200 години пред настаните од енормно популарната серија „Игра на тронови“.

Еден тврдокорен обожавател твитна: „Искрено во солзи, „House Of The Dragon“ беше толку добра што не само што ме потсети колку ги сакам Данирис и „игрите за тронови“, туку и колку ни треба повторно вистинска ВИСТИНСКА телевизија“.

Друг обожавател додаде: „Слушајќи ја тематската музика на Game of Thrones ме натера да врескам“.

Патем, очекувано, имаше огромен налет на HBO Max платформата кога првата епизода беше поставена на овој стриминг сервис.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *