Гвен Стефани, американска пејачка и модна дизајнерка, наполни 53. години. Стефани ја започна својата кариера како пејачка на рок бендот No Doubt.

Пејачка со години важи за една од најубавите жени во светот, откако го освои светот со хитот ‘Don’t Speak’.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *