Откако заврши аргентинската химна, почна тепачка на една од трибините на Маракана. Имаше бразилски и аргентински навивачи заедно, па инцидентот почнал меѓу нив, а го продолжи полицијата.

Полицајците брутално удрија по навивачите, имаше и крв, фудбалерите на Аргентина веднаш оттрчаа кај трибината и пробуваа да ја смират ситуацијата.

Откако тепачката заврши, Меси ги повлече соиграчите во соблекувалната и помина време додека се договорат да го продолжат мечот кој потоа го добија со 1-0.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *