Француската ривиера повторно ќе пречека голем број меѓународни кинематографери и професионалци од филмската индустрија. Или поточно следува Богата програма за дијамантскиот јубилеј на Канскиот филмски фестивал.Славниот фестивал почнува денеска , а ќе заврши на 28 мај, сабота. Годинешното, 75-то издание, на Канскиот филмски фестивал ќе биде отворено со светската премиера на филмот „Топ ган: Маверик“ и воедно ќе се оддаде почит на актерот Том Круз. Значи од денеска па се до 28 мај ќе трае најпознатиот Европкси фестивал за филм на кој ќе се престави и Македонија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *