Пет години по „Терминатор: Темна судбина“, легендарниот Арнолд Шварценегер снима уште еден филм. Станува збор за реализација на филмот „Човекот со чанта“ во кој славниот актер го игра Дедо Мраз. Шварценегер снима божиќна семејна комедија во режија на Адам Шенкман . Тој го игра Дедо Мраз, кој бара поранешен крадец да му помогне да си ја врати украдената торба со магични подароци за да го спаси Божиќ. Сн

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *