Дали некогаш сте се запрашале кој е најдобар град за забава? Според новото истражување го рангира Лондон како најдобар град за забава во Европа. за „диви“ ноќни излегувања и се најде на врвот на листата. Лондон е на врвот на листата, со 548 поени од 800 благодарение на живите барови, раздвижените ноќни клубови и брилијантната гурманска сцена. Најголем број казина, хотели, шоуа и концерти, објекти за ноќен живот, активности на отворено и ресторани, барови и пабови.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *