Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, наместа краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19 степени, а максималната ќе достигне 29 степени.

Од УХМР најавуваат дека од утре следува период на стабилно и потопло време со слаб до умерен североисточен ветер.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *