Вил Смит ќе го објави неговиот прв филм по шлаканицата на Крис Рок на доделувањето „Оскари“ Со наслов Еманципација  ќе дебитира во кината во декември, потег што го прави филмот прифатлив за златната статуетка в година.

Историскиот трилер со наслов „Еманципација“ е приказна за човек што бега од ропство. Филмот е снимен пред Смит да го нападне Рок на сцената минатиот февруари, но датумот на неговото објавување беше неизвесен.

На Смит му е забрането да присуствува на церемонијата на доделување „Оскари“ следните 10 години, но сепак има право да биде номиниран и да победи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *