Најбогатиот човек на светот Илон Маск „намириса“ нова можност да инвестира во необични производи, па лансираше парфем наречен Burnt Hair.

Тој вели дека за само неколку часа биле продадени 10.000 шишиња, а заработката од продадените мириси изнесува еден милион долари.

„Отпочнувањето на бизнис со парфеми беше неизбежно со оглед на препознатливоста на моето име. Зошто воопшто се борев со тоа толку долго!? напишал Маск на Твитер.

На неговата веб-страница пишува дека едно шише парфем чини сто долари, а до заинтересираните треба да почне да се испорачува во првиот квартал на 2023 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *