ОСТАНУВААТ УШТЕ ШЕСТ места во второто коло во Лигата на шампионите, откако се одиграа половина од натпреварите од петтата рунда од групната фаза.

Екипите кои досега обезбедија осминафинале во Лигата на шампионите

Баерн
Реал Мадрид
Реал Сосиедад
Интер
Лајпциг
Манчестер Сити
Борусија Дортмунд
Барселона
Лацио
Атлетико Мадрид

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *