Пејачката Дуа Липа изминатиот викенд стана почесна амбасадорка на Косово. Титулата ѝ ја врачи претседателката на Косово. Дуа Липа сподели фотографии на инстаграм и напиша дека е за неа  чест и привилегија што може да ја претставува нејзината земја во целиот свет. Сакам да оставиме белег и да направиме разлика. Младите во Косово го заслужуваат правото на визна слобода, слобода на патување и големи соништа. Ви благодарам“, напиша Дуа во објавата која исто така го организаираше и познатиот „Sunny Hill Festival“ во Приштина, кој се одржа исто така изминатиот викенд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *