Доаѓа документарец за Силвестер Сталоне кој ќе биде прикажан на 3 ноември на Нетфликс. Овој ретроспективен документарец нуди интимен поглед на глумецот-сценаристот-режисерот-продуцентот номиниран за Оскар, споредувајќи ја неговата приказна на отфрлен човек со легендарните ликови кои ги оживеа“, се наведува во описот на документарецот.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *