Денеска времето во земјава ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 17 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени.

Од недела синоптичарите најавуваат поглема промена на времето, кога под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а темепратурите ќе опаднат за неколку степени. Дополнително опаѓање на температурите ќе има и во понеделник, најавуваат од Упрвата за хидрометеоролошки работи

.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *