Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Врнежите наместа ќе бидат поројни, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава наград, особено во западните, централните и крајните северни делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19 степени, а максималната ќе достигне 28.Од вторник времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *