Времето денеска во Македонија повторно  променливо облачно и нестабилно проследено со проен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. А вчера и неколку градови во Македонија беа зафатени со невреме. Под влијание на циклонска активност до крајот на седмицава ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи.

Температурата наутро ќе се движи од 10 до 17 Целзиусови степени, а дневната од 16 до 27 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *