Времето денеска во Македонија  сончево и топло со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој наместа во западните и североисточните делови повремено ќе засилува.

Минималната температура се движи во интервал од 11 до 20 степени, а максимумот од 28 до 35 степени. Од утре се очекуваат пороен дожд и грмежи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *