Нашите најдобри ракометари кои  со победа против Израел и пораз од домаќинот Хрватска го завршија настапот на турнирот во Хрватска што е и последна проверка пред заминување на Светското првенство во Полска.  Задоволен сум момците, од прикажаното и на натпреварите и на подготовките – комплетно. најави селекторот  Лазаров. По настапот во Хрватска Македонија ќе тренира во Скопје и на 11. Јануари патуваат за Краков, градот домаќин на нашата група. Првата средба е со Норвешка, па со Холандија и на крајот со Аргентина.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *