Веќе познатото дуо на светската музичка сцена шкотскиот диџеј и продуцент Келвин Харис и британската пејачка Елли Голдинг се повторно во студио. Харис на неговиот официјален профил на инстаграм ја најави новата соработка, се работи за сингл од неговиот најнов албум Funk Wave Bounces Vol. 2, кој што излезе минатото лето 2022. Она што може да се забележи на објавеното видео на инстаграм е дека Елли Голдинг вокалот односно акустиката ја снима во над 900 години стара црква. Во најавата на инстаграм Келвин Харис напиша дека „Ново е веќе на пат“  Дефинитивно оваа соработка ќе биде хит на пролетта и на лето 2023.

https://www.instagram.com/p/Co2hy-2pA-Y/

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *