Кралицата на поп – музиката Мадона, и американската Р&Б дива Бијонсе објавија нов ремикс на еден од најголемите хитови од новиот албум на Бијонсе  „Break My Soul (The Queens Remix)“  во спој со легендарниот „Vogue“ на Мадона.

Шест години по објавувањето на „Lemonade“,  Бијонсе минатиот месец го издаде својот најнов соло албум „Renaissance“ кој вклучува 16 нумери.

Ренесанса“ на Бијонсе е на првото место на табелата  на Билборд 200

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *