Гардијан реномираниот британски дневен весник  го издвои Бразил како најголем фаворит за одвојување на титулата на претстојното Светско фудбалско првенство во Катар.

Осевн  Бразил во  топ 5 фаворити за освојување на светската титула следат Аргентина, Шпанија, Холандија и Германија.

Инаку Светското првенство започнува на 18 ноември, а во воведниот натпревар ќе играат домаќинот Катар и Еквадор.

Финалето е на програмата на 18 декември

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *