При изборот на истакнати жени во сите полиња, од политиката и претприемништвото до светот на забавата. Барби се најде на листата 100 најмоќни жени во светот на Форбс. Објавена е нивната листа на најмоќни жени во 2023 година. За првпат има и кукла. Станува збор за Барби, култната играчка и хероината на истоимениот филм, кој беше многу популарен летово. Таа е првиот измислен лик вклучен во престижната листа и го зазема 100-тото место Се појави на листата како симбол на зајакнување на жените, поттик за борбата на жените да ги вратат правата што им беа одземени. Куклата има повеќе од пет милиони следбеници на TikTok и Instagram и речиси 12 милиони претплатници на YouTube.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *