Поранешниот американски претседател Барак Обама ја доби наградата Еми на американската телевизија како најдобар водител во документарната серија „Нашите големи национални паркови“, објави во саботата вечерта Американската телевизиска академија.
Церемонијата на доделувањето на Еми наградите е закажана за 13 септември, но некои награди се доделуваат порано.
Обама е вториот американски претседател кој доби Еми. Двајт Ајзенхауер ја доби наградата, пред него, во 1956. година. Во тој случај тоа беше почесна Еми.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *